Kadınlara Özel Mutluluk Tavsiyeleri

Kadınlara Özel Mutluluk Tavsiyeleri

 

 

Her zaman kadın olmak çok zor, hangi zamanda olursa olsun, kadınlar erkeklerin yaşantısında var olmaya çalıştılar. Lakin 1789 ile 1914 yılları içinde  kadınlar yaşam haklarını daha doğru ve eşit almak için 125 yıllık bir tarihsel süreç geçirdiler.

Bütün siyasal ve toplumsal gelişime rağmen, dünyanın ve insanlığın ilerisi ve mutluluğu için temel olan kadının birey olmayı ve mutlu olmayı öğrenmesi olmuştur. Ve hep böyle olacağını düşünmeliyiz.

 

Hayat tarihsel değişimini tamamlarken, bizlerin de kadın olarak bu gelişime ayak uydurmamız gerekiyor. Bireyselleşme, kimliğini kazanma ve farkındalık için adım atmak gerekiyor.

 

 

İlk başta bir kadın olarak sevginin diğerleri üzerinden sağlanan bir yapı olmadığını bilmeliyiz. Mutluluk yaşantılarda gizlidir ve bakış açısını mutlu olmak üzerine yönlendirmiş insanlar, her zaman başkalarından önde olacaklardır.

 

 

 

Büyük mutluluğu küçük detaylarda arayın

 

Köle olmak, kendini feda etmek hiçbir kadının yüklenmesi gereken bir yük değildir. Fedakarlıklar, özveri ve emek elbette her yaşamın değişmez taşlarıdır ancak kendini feda etmek, hayatın yanlış tarafından bakmak anlamına gelecektir.

 

Fransız Devrimi, dünya üzerinde pek çok algıyı ve yaşam şekillerini değiştiren ve kendi adına farklı bir çığır açan tarihsel bir olgudur. O tarihle birlikte kırılmaya başlayan bazı yargılar ve algılama biçimlerini mutlaka iyi düşünmemiz ve kendi içimizde özümsememiz gerekecektir.

 

Kadın olarak ilk olarak kendine değer vermek, yaşadığı hayatı anlamlı kılmak, kadın onuruna ve bireysel değere sahip çıkmak önem taşıyacaktır. Kim olduğunu keşfetmek, yaşadığı hayatı sorgulamak, soru sormak ve araştırmak, varlığın üzerine düşünmek, mutluluk için atılacak adımlar arasındadır. Öğrenmek ve gelişmek, mutluluğun temel taşlarıdır.

 

Mutlu olmak daima elimizde!

 

Kendimiz olarak yaşamınızda düşüncelerinizi ve sözcüklerinizi olumsuzdan olumluya çevirmeye başladığınızda, değişim de kaçınılmaz olacaktır. “İyi düşün iyi olsun”, bir akşamda, bir günde başarılacak bir değişimi özetlemez. Ancak mutlu olmayı istemek ve bunu düşünmek değişimi başlatacaktır.

 

Sahip olduklarını farkına varmak ve sahip olmadıklarına odaklanmaktan vazgeçmek, ilişkinin en derin sızılarına kendini atmak yerine, birlikte olduğun insanın gerçeğini, aşkın gerçeğini fark etmek ve bu gerçekliğin üstünden hayat ve kendin için en mutlu edecek kararı verme cesaretini göstermek gerekir.

 

Mutluluk hayatta bir seçimdir ve seçtiğiniz sürece mutlu olma şansını yakalayabilirsiniz. Hayatta her zaman mutlu olmak mümkün olmasa da, mutlu olunan anları artırmak kişinin elindedir. Her şeyin güzel olacağı fikrine sıkı sıkıya sarılmak ve buna inanmak, güçlü bir silahtır.

 

Karşımıza çıkanlar olması gerekenler diye düşünüp, seçimlerimizi doğru tespit edip, sonuçlarının ne olduğunu zamanla görmek ve o durumlar karşısında dersler çıkarmak lakin bunu umutsuz olmak için bahane etmemek, mutlu olmayı öğrenmenin yollarındandır.

 

Kadın olmanın keyfini çıkarmak, kadın olmanın tatlı yanlarını fark etmek ve bundan mutlu olmayı başarmak, bu işin birinci kuralı olacaktır. Her kimsen o olacaksın, kadın veya erkek, bundan mutlu olmanın yolunu bulmayı öğrenmek önemli. Yoksa hayat çekilmez bir yer oluyor…

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir