Erkek Bebek İsteyenler Dikkat!

Gebe olduğunuzu öğrendiniz çok heyecanlısınız. Acaba bebeğim erkek mi kız mı doğacak ? Bu tarz soruların cevabını bi nebze verebilmek adına sizleri yazımızın tamamını okumaya davet ediyoruz.

 

Hamileliğin ilerleyen zamanlarında bebeğin cinsiyeti ultrason adı verilen cihazlar ile tespit edilebilir. Bununla birlikte, erken safhada erkek bebek belirtileri sayesinde tahmin etmek zor değil. Hamilelik süreçleri ile ilgili sizleri neler bekliyor birlikte bakalım. Güzel bir serüven olacak.

Erkek bebek belirtileri görülüyor

Anne adayının karnının sivri bir şekil alması, erkek bebek belirtisi olarak kabul görülebilmektedir. Hamilenin karnı büyük bir topa benzer ve öne doğru hafifçe sivridir.

Göğsünüzün ucundaki renk değişikliğe uğrayabilir

 

Tecrübeli anneler, hamilelik sürecinin ilk zamanlarında meme ucunda koyulaşma varsa, erkek bebek belirtisi olabileceğini belirtir. Siz de evde ayna karşısında kontrol edebilirsiniz. Renginde koyuluk varsa çok bğyğk ihtimalle erkek çocuğunuz olacaktır.

Ruh sağlığınız sürekli değişiyorsa erkek çocuk sahibi olabilirsiniz

 

Kadınların ruhsal durumları, hamilelik zamanlarında oldukça değişir. “The Scientific” dergisinin yaptığı araştırmaya göre, erkek bebek sahibi olacak anne adaylarının testosteron seviyesi daha fazla olduğundan dolayı, erkekler gibi davranışlar ve tavırlar meydana gelebiliyor. Bu davranışlar ise, agresyon veya saldırganlık olarak adlandırılıyor. 

Beslenme alışkanlıklarınız değişebilir

 

Uzmanların gözlemleri doğrultusunda, gebelik döneminde erkek bebek annelerinin proteinli besinlere düşkünlüğü artıyor. Kırmızı et, tavuk, peynir, yoğurt gibi gıdaları daha sık tüketmeye başlıyor. Şimdi bir değerlendirin: Beslenmenizde bu yönde değişimler var mı?

Hamileyken tatlı aşermek erkek çocuğa işaret edebilir

Yüzyıllardır inanılan söylemlerden biri, tatlı aşeren hamilenin erkek bebek doğuracak olmasıdır. Hatta, çok yaygın bir deyiş vardır: “Ye tatlıyı, çıkar Hakkı’yı” gibi… Kulağa bilimden uzak gelse bile, deneyimli kadınların bu öngörüleri genellikle doğru çıkar.

Sabah bulantısı yoksa erkek bebek olabilir

 

Anne adaylarını, hamileliğin ilk aylarında çok rahatsız eden sabah bulantıları, erkek bebeklerde olmayabilir. Yani, gebeliğin ilk üç ayında sabah bulantısı yoksa, bu bebeğin cinsiyetinin erkek olduğunu gösterebilir.

Göğüs şekli ve büyüklüğü cinsiyete göre değişebilir

 

Bilimsel bir bilgi değil ancak yine tecrübeli kadınların görüşünü paylaşıyoruz: Eğer bebeğin cinsiyeti erkek ise, kadının sağ göğsü daha büyük oluyor. Aynı şekilde, kız bebek bekleyen gebenin sol göğsü daha fazla büyüyor.

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir