Doğa İçin Vegan Güzellik!

Son yılların güzellik ve makyaj şekilleri arasında kendisine iyi yer edinen vegan türü güzellik, hayvanlar üzerinde denenmemiş makyaj ürünlerinin tercih edilmesini hedefliyor.

‘Clean beauty’ yani temiz güzellik konsepti son zamanlarda güzellik dünyasında yükselişe geçti. İleriki dönemlerde daha da fazla duymaya başlayacağımız bu temiz güzellik akımı hem ekolojik hem de hayvan dostu. Peki vegan güzellik nedir? Gelin yakından inceleyelim.

Vegan güzelleşmenin giderek artması ile birlikte güzellik sektörü devleri artık Z jenerasyonunun ve millennialların içerik farkındalığı oluşturmasından dolayı vegan ve cruelty-free yani daha titiz, ekolojik ve de hayvanlar üzerinde dememesi yapılmayan makyaj malzemeli üretiyor.

Artık insanlarımız çok daha bilinçli

Yeni nesil geleceğini düşünüyor! . Kişisel bakımına özen gösteren kişiler hem kendi sağlıkları hem de dünya stabil dengesi için hayvanlar üzerinde teste tabi olmamış ve çevreye zarar vermeyen ürünleri tercih ediyor. Böylece vegan makyaj ürünleri yaygınlaşması da günden güne arttı. Vegan beslenmede olduğu gibi makyaj ürünlerinin içerisinde de süt ve bal gibi hayvansal içerik bulunmuyor. Yani ürün tamamen hayvansal ürünlerden uzak tutularak üretiliyor.

Hayvanlar üzerinde test edilmiyor

Cruelty-free yazılı malzemeler ise hayvanlar üzerinde test edilmiyor. Vegan güzellik ideolojisi hayvanların makyaj ürünlerinde deney olarak kullanılmasının önüne geçiyor. Ürünlerin testi sırasında hayvanlara kötü davranılmıyor ve deneyin bir parçası olmuyorlar.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir