Boyun Kırışıklıkları Nasıl Azaltılır?

Yaşlanma belirtilerinin en fazla olduğu bölgelerin başında boyun bölgesi geliyor. Boyundaki yağ tabakasının diğer bölgelere kıyasla çok daha az olması sebebiyle ince bir görünümü vardır. Çoğu kadın boyun bölgesindeki kırışıklık ve çizgileri geçirmek için bir yol arıyor. Biz de peramag.com olarak vücudunuzun en gözde bölgesi boynunuz için kırışıklık önleyici tüyoları araştırdık.

 

Kullandığınız Kolyelerin Ağırlığına Dikkat Etmelisiniz

Ağır takılar ya da kolyeler boynunuzda bulunan ince cildin bozulmasına yol açar Bu sebeple ağır takıları yalnızca özel gülerde kullanmanızı öneriyoruz.

 

Boyun İçin Özel Nemlendiricilerden Kullanabilirsiniz

Nemlendirici kremler ile boyun bölgenizi düzenli olarak nemlendirin. Nemlendirme işlemini gerçekleştirmek için bakım kürlerine paralar vermenize gerek kalmadığını siz de  göreceksiniz. Günlük yaşantınızda yüz kreminiz boynunuz için de ideal bir seçim olacaktır. Yalnızca boynunuza nasıl sürdüğünüze dikkat edin. Uygulamayı yaparken parmaklarınız ile  aşağıdan yukarıya masaj yaparak kırışıklıkların azalmasına ve yeniden oluşmasına engel olabilirisiniz.

İlk başta, duruş bozuklukları baş ağrısı ve boyun ağrısının temel sebebi olabilir. İkinci seçenek ise devamlı bükülme nedeniyle kırışıklıkların meydana gelmesidir. Pürüzsüz bir cilt ve iyi bir duruş için cep telefonu kullanımını düşürebilirsiniz. Çoğu insan metroda ve metrobüste gördüğünüz gibi telefon kullanırken başlarını öne çok eğerler ve bu telefon kullanımları uzun yolculuklar ile perçinlenir. Bu şekilde kullanılan telefonlar boyun hastalıklarına ve kırışıklıklarına davetiye çıkarabilir.

 

Yan Sanayi Parfümlerden Kaçının

Parfümler, teninizi kurutan ve boynunuzun elastik özelliğini bozan alkol ve farklı aromatizatörler bulunur. Tüm gün parfümünüzü tazelemeye yatkınsanız, yalnızca bileklerinize sürmeniz boyun sağlığınız açısından oldukça iyi bir seçimdir.

 

Her Akşam Meyve Yemelisiniz

C vitamini cilde elastik kazanımı vererek kollajen üretimini yükseltiyor. Bu nedenle  beslenme listenize daha fazla narenciye, kırmızı elma, domates ve çilek eklemeyi unutmayın. Omega-6 ve omega-3 yağ asidi depolaması olan yiyecekleri yemeyi tercih etmelisiniz. Zeytinyağı, avokado, balık, fındık vb yiyecekler cildin yapıtaşlarını oluşturmaya yardım eder.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir