Whatsapp Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Dünyanın en fazla kullanılan chat uygulamasının başında Whatsapp geliyor. Uzun zamandır merakla beklenen karanlık mod sonunda whatsapp tarafından onaylandı ve duyuruldu.  “WhatsApp programında dark mode nasıl açılır?” sorusu artık kafamızı kurcalayan büyük bir problem haline geldi. WhatsApp offical hesabından yaptığı açıklamayla sevindirici haberi bizlerle buluşturmuş oldu. Gece uyumadan önce ya da ışığın yeterli olmadığı yerlerde göz yorgunluğunu minimuma indirmek ve gece karanlıkta gözlerimiz yorulmadan mesajlaşabilmeye olanak sağlayan bu özelliğin milyonlarca insanı mutlu edeceğini  düşünüyoruz. Sizler için bu whatsapp karanlık mod açma adımları nelerdir.

Milyonlar tarafından uzun yıllarca yapılması beklenen WhatsApp karanlık mod (whatsapp dark mode) özelliği kesin olarak yayınlandı. Dünya üzerinde oldukça yoğun olarak kullanılan ve Facebook tarafından mülkü alınan WhatsApp karanlık mod özelliği ile beraber çağ açıp çağ kapatıyor. Bu özellikle beraber whatsapp kullanıcılar minimum ekran parlaklığı ile göz yorulmasını azaltacak ve pil performansını yükseltecek. Facebook yayınladığı içerikte rahatça okunulması için ve paylaşılan önemli şeyleri öne çıkarmayı hedeflediğini söyledi.

Öyleyse, WhatsApp karanlık mod nasıl açılır? İşte karanlık modu aktif etmenin yolları…

WhatsApp’ın uzun zamandır beklenen özelliği sonunda kullanıcılara sunuldu. WhatsApp duyuruyu kendi Twitter hesabından paylaştığı “Nihayet. Karanlık mod WhatsApp’ta!” yazısıyla müjdeyi de vermiş oldu.

WhatsApp için yayınlanan karanlık mod, şirket tarafından edinilen bilgilere göre ışığın az olduğu bölgelerde göz yorgunluğunu en aza indirmek için uygulanmış durumda. Karanlık modu yaratırken iki önemli detaya odaklandıklarını söyleyen şirket, bu durumda okunabilirliğin ve bilgi paylaşımının çok önem arz ettiğini söylüyor.

 

Rahat Okunabilir Dizayn

 

Whatsapp yetkilileri: ‘’Renkleri ayarlarken göz yorgunluğunu minimuma indirmek ve sırasıyla Android ve İphone’da sistem durumlarına çok daha sıcak renkler kullanmayı planladık’’

Bilgi Yayım Programı 

Kullanıcıların ekrana kolaylıkla odaklamalarına ön ayak olmak istediklerini dile getiren whatsapp yetkilileri. Bu durumun en önemli olayı müşterilerin önemli bilgilerini rahatça okuyup iletmelerini sağlamak olduğunun da altını çizdiler.

Whatsapp Karanlık Mod Nasıl Açılır


WhatsApp ilk başta Android 10 ve iOS 13 yazılımlarıyla karanlık mod kullanımını ekliyor. Kısa zaman sonra bütün kullanıcıların erişimine açılması beklenen karanlık mod için ilk başta yapmanız gereken şey Whatsapp’ın son sürümüne sahip olmak. Android cihazınız var ise: Google Store’dan, İphone cihazınız var ise: App Store’dan WhatsApp güncellemelerini yüklemelisiniz. Eğer otomatik güncellemeniz açıksa cihazınız otomatik olarak tüm uygulamaları güncelleyecektir.

Karanlık modu android yazılımlı cihazlarınızda kullanabilmek için, uygulamada sağ üst köşedeki ayarlar sekmesini ziyaret edip oradaki Sohbetler seçeneğine tıklayın ve tema seçeneğinden “Koyu” temayı işaretleyin.

Karanlık modu İOS yazılımlı cihazlarınızda kullanabilmek için, Ayarlar klasörünü ziyaret edin, bu klasörde bulunan ekran ve parlaklık seçeneğini koyu tema olarak işaretleyerek karanlık modu sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir