2020/2021 Sonbahar/Kış Trendleri

Tekno dokunuşlu doğa vizyonu ile fütüristik özelliklere sahip bir gelenek karışımı..

 

Yaşadığımız pandemi döneminin gerektirdiği #evdekal sürecinin ardından yavaş yavaş tüm dünya hareketlenmeye başladı. Herkesin evde olması ve alışkanlıkların değişmesi nedeniyle tüketici davranışları ve tercihleri de değişti. Yaşadığımız bu dönemin etkisiyle artık daha fazla ev rahatlığı ve doğallık arıyor olacağız.

 

Renk Trendleri 

Pantone’a göre pandemi süreci ile birlikte yuva kavramının önem kazandığını; varlığımızın ve güven duygumuzun temelini yuva kavramının oluşturduğunu görüyoruz. Bahsedilen yuva kavramı son derece derin bir kavram olup; yaşadığımız ev, ilişki kurduğumuz insanlar, kendimiz veya zihnimizde oluşturduğumuz güvenli bölge olarak nitelendirilebilir.  Pantone, yuvamızı tanımlarken de güçlü doygun tonlar, modern ve güçlü pastel renkler, yumuşak doğal renkleri  yansıma ve parlak  doku ile tamamlayan renklerin kullanılacağını açıkladı.

 

Doğaya ve Minimalizm’e Dönüyoruz.

Dijital kültürden ilham alan yapay tonlar, hayvansal desenler ile bizi doğaya bağlayan toprak gibi sert ve nötr tonlarla birleşecek. Doğal yaşam ve sürdürülebilirliğin önem kazandığı bu dönemde bu trendle geleceğe yatırım yapıyor olacağız. Daha az daha çoktur

Çünkü artık ‘zamansız renkler’in zamanı geldi.

Doğaya dönmek soluk değil; sakinleştirici, rahatlatıcı ve zaman zaman da keskin, ışıltılı olarak tanımlanıyor. Doğanın ve dijitalin büyülü dünyalarının birleşiminden güven verici, nostaljik ve etnik sade bir evren oluşturuluyor.

‘Bugün burada olup ve yarın gidecek olan renk seçimleri yerine değer ve uzun ömürlülüğe öncelik veren günümüz tüketicisinin değişen zihniyetini yansıtıyor.’

 

İşte Pantone Color Institute Tarafından Yayınlanan Sezonun En Önemli Renk Trendleri Rehberi

 

Canlı Turuncu

        

Kendine güven, yaratıcılık ve kendini ifade etmek.

 

 

Asit Sarısı 

        

İyimser, asi, her zaman öne çıkacak kadar cesur.

 

Deniz Yeşili

               

 Serinletici, özgüvenli bir duruş.

 

 

  Badem Yağı

               

Pürüzsüz, hafif kirli beyaz gölge.

 

Magenta Moru

       

Merak uyandırıcı, hipnotik.

 

Pantone’un diğer renklerine ve içeriklerine  buradan ulaşabilirsiniz.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir